Zajmujemy się ocieplaniem pianką poliuretanową w Śląskiem. Jest to nowoczesna i najlepsza dostępna metoda izolacji budynków. Jej rosnąca popularność wynika z wielu zalet i właściwości, które oferuje i przez, które można ją opisać jako znacznie lepszy materiał termoizolacyjny, niż te stosowane dotychczas. Wyróżnia się dwie metody ocieplania pianką poliuretanową. Do pierwszej stosuje się pianę otwartokomórkową, a do drugiej pianę zamkniętokomórkową. Oba rodzaje termoizolacji nanosi się metodą natryskową. Pianka zwiększa swoją objętość po nałożeniu przy pomocy specjalnego agregatu, dlatego dopasowuje się do kształtu izolowanego miejsca i świetnie sprawdza się nawet w przypadku skomplikowanej konstrukcji.
Ocieplanie pianką
Ocieplanie pianką pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu domu. Jest to rozwiązanie trwałe, które zapewnia izolację na długie lata. Kolejną zaletą izolacji pianką jest brak mostków termicznych i jednolita struktura konstrukcji. Zapewniamy kompleksową realizację usług ocieplania pianką. Przygotowujemy powierzchnię i zabezpieczamy newralgiczne punkty znajdujące się na dachu. Następnie natryskujemy pianę o wybranej grubości. Na całość aplikujemy warstwę ochronną, która zabezpiecza przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Ocieplanie dachu pianką zapewnia zarówno termoizolację, jak i hydroizolację powierzchni. W razie pytań dotyczących usług termoizolacji dachów, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
Ocieplanie pianą PUR
Ocieplanie pianką PUR wyróżnia się na tle innych metod termoizolacji budynków, ponieważ nie obciąża ona konstrukcji, świetnie dopasowuje się do nierówności i jest obojętna chemicznie. Jakie są najważniejsze właściwości piany PUR?
- zapewnia jednolitą warstwę izolacyjną na całej powierzchni,
- likwiduje mostki termiczne i gwarantuje najlepszą szczelność,
- zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów,
- gwarantuje idealną izolację akustyczną na poziomie α = 0.5,
- nie wydziela żadnych pyłów, zapachów i jest przyjazna dla środowiska,
- z jednej strony chroni przed utratą ciepła (zimą), z drugiej przed nadmiernym nagrzewaniem się domu (latem).
Natrysk pianki poliuretanowej w Śląskiem
Świadczymy usługi natrysku pianki poliuretanową w Śląskiem. realizowaliśmy liczne zlecenia w domach mieszkalnych, apartament owcach, halach produkcyjnych, supermarketach, ocieplając fundamenty i dachy, również z panelami PV. Oferujemy natrysk pianką PUR dachów, fundamentów i ścian. Wykonujemy też izolację poddaszy w Śląskiem. Natrysk pianki poliuretanowej trwa znacznie krócej, niż ocieplanie domu wełną mineralną. Niżej przedstawiamy rodzaje pian wykorzystywanych przez nas do izolacji.
Rodzaje pianki poliuretanowej
Pianka otwartokomórkowa to produkt o niskim współczynniku przewodzenia ciepła i dobrej zdolności do tłumienia dźwięków. Najczęstsze zastosowanie znajduje w izolacji poddaszy budynków mieszkalnych, termoizolacji wewnętrznych oraz zewnętrznych ścian działowych lub stropów. Główną zaletą stosowania otwartokomórkowych pianek poliuretanowych do ocieplania budynków jest uzyskanie 100% szczelności. Dzięki technologii natrysku, pianka tworzy jednolitą, pozbawioną mostków termicznych warstwę – należy pamiętać, że pianka otwartokomórkowa jest pianką paroprzepuszczalną, potocznie mówiąc „oddychającą”, dlatego mimo 100% szczelności nie tworzymy w domu przysłowiowego „termosu”.
Pianka zamkniętokomórkowa zawiera komórki zamknięte (minimum 90% takich komórek w zależności od przeznaczenia). Piankę przez wzgląd na jej dużą gęstość, zamknięte komórki, małą paroprzepuszczalność oraz dużą odporność na ściskanie, stosujemy do termo oraz hydroizolacji płaskich dachów i stropodachów, fundamentów, budynków inwentarskich, chłodni, kontenerów oraz wygłuszania pomieszczeń itp. Stosujemy ją też do ocieplania ścian od wewnątrz w Śląskiem.
WEŁNA MINERALNA
1. Współczynnik λ od 0,030 -0,045 W/(m2*K). Parametr uzyskany w warunkach laboratoryjnych.
2. Podczas ocieplania wełną należy zwrócić szczególną uwagę na proces montażu. Bardzo trudno uniknąć nieszczelności w miejscach o skomplikowanej geometrii – występują mostki termiczne
3. Wełna pyli się, wilgotna może sprzyjać rozwojowi grzybów i pleśni oraz alergenów.
4. Podczas instalacji potrzebne są dodatkowe elementy podtrzymujące izolację na miejscu (sznurki, gwoździe itp.) Konieczność transportu i wniesienia materiału na budowę
5. Wełna może wraz z upływem czasu przemieszczać się czego efektem mogą być występujące mostki termiczne.
6. Wykonanie ocieplenia wełną trwa od kilku do kilkunastu dni w zależności od powierzchni. Utrudniony dostęp do miejsc o małej przestrzeni.
7. Nie wzmacnia konstrukcji dachu dodatkowo obciążając go znacznym ciężarem własnym.
PIANKA POLIURETANOWA
1. Współczynnik λ=<0,036 W/(m2*K). Lambda gwarantowana po 20 latach od natrysku izolacji!
2. 100 % szczelności izolacji – brak mostków termicznych; podczas aplikacji następuje 120 krotny rozrost piany wypełniając wszystkie szczeliny i trudno dostępne miejsca tworząc jednolitą powłokę.
3. Jest materiałem obojętnym chemicznie, nie powoduje reakcji alergicznych, jest nieatrakcyjna dla szkodników oraz grzybów.
4. Przylega praktycznie do każdej powierzchni, wbudowywana metodą in-situ (brak odpadów i uciążliwego transportu i przechowywania materiału dla inwestora)
5. Izolacja natryskowa nie zmienia swoich wymiarów, nie kurczy się, nie osiada, nie obwisa.
6. Szybkość instalacji – ocieplenie poddasza nawet w jeden dzień. Dzięki transportowi materiału przy pomocy węży możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc.
7. Ze względu na niski ciężar pianki PUR nie obciąża konstrukcji.