A-25 firmy Graco – reactor na start

A-25 firmy Graco

A może własna firma?

Branża poliuretanowa w Polsce wciąż zyskuje na popularności. Z każdym rokiem coraz więcej klientów przekonuje się, że natrysk piany to obecnie najlepsza metoda na izolację budynku. Nic dziwnego – monolityczna struktura takiej izolacji niweluje wady rozwiązań starego typu. Wraz ze wzrostem osób chętnych na takie rozwiązanie rośnie również liczba firm zajmujących się usługami natryskowej izolacji. Obecnie próg wejścia w tą branżę nie jest już tak wysoki jak kiedyś, a zawdzięczamy to głównie rozwojowi technologicznemu maszyn. A jeśli o maszynach mowa to…

Reactor Graco A-25

Żartobliwie przyjęło się, że aby założyć firmę budowlaną w naszym kraju trzeba zakupić Volkswagena T4. Czy model A-25 jest właśnie takim volkswagenem w branży poliuretanowej? Sprawdźmy to!

a-25

Obecnie na rynku istnieje kilka firm produkujących maszyny do dwukomponentowego natrysku, jednak doświadczenie i kontakt z klientem jasno wskazuje, że większość osób wybiera sprawdzoną markę. Taką marką jest oczywiście firma GRACO, i to jej poświęcimy najwięcej czasu. W przypadku reactorów rozróżniamy 2 typy maszyn natryskowych a dodatkowo 3 rodzaje napędów tychże reactorów. Podczas wyboru maszyny musimy zadać sobie pierwsze pytanie. Czy skupiamy się tylko na natrysku piany czy może jeszcze chcemy poszerzyć swój zakres usług. Maszyny dzielą się na te niskociśnieniowe (ok 140 bar) i wysokociśnieniowe (ok 240 bar). Piana zarówno otwartokomórkowa (czyli ta na poddasza) jak i zamknętokomórkowa (dachy płaskie, fundamenty) z powodzeniem może być wytworzona z pomocą niskociśnieniowej maszyny. Możemy również taką maszyną zaaplikować hybrydę polimocznika- pozwoli nam to na dodatkową hydroizolację np balkonów, tarasów i wiele innych. Wysokiego ciśnienia wymaga jedynie czysty polimocznik i tu podoła już tylko maszyna z 2 grupy reactorów. Jest to jednak na tyle drogi i specjalistyczny materiał, że zajmują się nim osoby już z dość dużym doświadczeniem.

Jaki napęd wybrać?

Przebrnęliśmy przez 2 typy maszyn jakie rozróżniamy. Oprócz samego typu możemy jeszcze rozróżnić rodzaj napędu samego reactora. Rozróżniamy 3:

  • pneumatyczne
  • hydrauliczne
  • elektryczne

Czym wyróżnia się każdy z tych napędów?

Pneumatyczne: prosta budowa a co za tym idzie mała awaryjność. Większość osób samemu poradzi sobie z konserwacją i ewentualnymi naprawami. Pobiera mało prądu a znaczna większość jest zasilana sprężonym powietrzem.

Hydrauliczne: maszyny przeznaczone do pracy ciągłej. Cechują się największą wydajnością i największą trwałością. Odstępy między serwisami również są najdłuższe względem innych maszyn.

Elektryczne: najmniej awaryjny silnik ze wszystkich dzięki zastosowaniu silnika krokowego bezszczotkowego. Ten rodzaj pozwala nam na najdokładniejszą kontrolę ciśnień ze wszystkich. Zaczynając przygodę z natryskiem pianki poliuretanowej trzeba zadać sobie ważne pytania. Pierwsze to jakim budżetem dysponujemy a drugie to na jakich inwestycjach zamierzamy się skupić. Jeśli od początku planujemy brać udział w przetargach o ogromne hale przemysłowe i wielkie obiekty a dodatkowo budżet pozwala nam na zakup maszyny z wyższej półki to niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem będzie dla nas model Hydrauliczny. Czas i rynek pokazuje jednak, że do tych największych inwestycji trzeba dojść ciężką pracą i wykazać się sporym doświadczeniem – jednak nie twierdzimy, że się nie da 😉

Zdecydowana większość osób zaczyna jednak z przesłaniem, że małymi kroczkami do przodu i jest to jak najbardziej poprawne zachowanie. Takie osoby od urządzenia oczekują prostoty obsługi i możliwie najłatwiejszych możliwości serwisowych. Dodatkowo kluczową rolę gra również budżet przeznaczony na całość inwestycji jaką jest w stanie ponieść początkujący przedsiębiorca. W tym wypadku wybór jest prosty i tak naprawdę wszystkie drogi prowadzą do modelu Graco A-25.

Graco A-25 – idealny start

Model ten jest obecnie numerem jeden jeśli chodzi o sprzedaż maszyn do natrysku piany w naszym kraju. Te statystyki nie biorą się znikąd. Model A-25 z powodzeniem przetworzy nam pianę otwartokomórkową, zamkniętokomórkową a także hybrydę polimocznika. Wydajnościowo model ten plasuje się mniej więcej w połowie stawki i dziennie jest w stanie wykonać ok 300-400m2 izolacji. To wartości, które spokojnie pozwolą nam na wykonanie nawet 2 inwestycji dziennie w przypadku średniej wielkości domków jednorodzinnych.

Maszyna Graco A-25 jest obecnie najbardziej opłacalną maszyną zestawiając cenę do jakości i możliwości jakie daje nam to rozwiązanie. Wspomniana wcześniej możliwość przetworzenia hybrydy polimocznika daje całkiem nowe pole do popisu na rynku gdzie oprócz samej termoizolacji jesteśmy w stanie oferować naszym klientom usługi izolacji powierzchni płaskich, tarasów, balkonów czy np oczek wodnych.

Czy obsługa A-25 jest trudna?

Jakiś czas temu nagraliśmy materiał video o podstawach obsługi takiej maszyny. Zachęcamy do zobaczenia:

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Odwiedź nasz sklep internetowy lub skontaktuj się z naszym działem Graco – chętnie pomożemy i doradzimy w wyborze sprzętu a także zorganizujemy szkolenie dla Ciebie!

sklep internetowy

Kontakt z naszym działem Graco:

1. Sprzedaż części i maszyn GRACO: +48 32 381 32 00 – wewnętrzny 3

2. Serwis maszyn: +48 32 381 32 00 – wewnętrzny 4

Pod każdym z tych numerów otrzymasz również informacje dotyczące szkoleń z natrysku jakie przeprowadzamy dla przyszłych firm natryskowych.