Nowość w GRACO! Tryb RCM Graco

tryb rcm graco

Firma GRACO co jakiś czas stara się ulepszać swoje produkty – nie inaczej jest i w tym przypadku. Od listopada 2019 roku pojawiły się następujące nowości, które znacząco wpływają na komfort i jakość pracy.

– Tryb sterowania temperaturą podgrzewanego węża (RCM)

– Funkcja zachowania proporcji w modelach wysokociśnieniowych 2 generacji

Tryb RCM

Osoby, które już od dłuższego czasu istnieją w branży poliuretanowej wiedzą jak ważną czynnością jest dobranie  i utrzymanie odpowiednich temperatur natryskiwanego materiału. Do tej pory mieliśmy dwie możliwości jeśli chodzi o sterowanie grzaniem naszych węży. Był to czujnik FTS/RTD, który był dość newralgicznym punktem całego zestawu, a także mieliśmy opcję przełączenia się na ręczne sterowanie, które było rozwiązaniem “awaryjnym” na krótką chwilę w przypadku uszkodzenia wcześniej wspomnianego czujnika.

Nowość w GRACO! Tryb RCM Graco

Tryb RCM Resistance wprowadza nową jakość pracy! Całość oparta jest na rezystancji i działa z oryginalnymi wężami GRACO. Jedyne co musimy wykonać to aktualizacja naszego reactora do najnowszego dostępnego oprogramowania – pojawi nam się wtedy opcja RCM. Niewątpliwym plusem tego rozwiązania jest to, że działa ona przy uszkodzonym bądź nawet odłączonym czujniku FTS/RTD! Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami – posiadamy tokeny umożliwiające aktualizację w kilka minut. Więcej informacji na poniższym filmie:

Funkcja zachowania proporcji (Flow meter)

Kolejną nowością GRACO jest wprowadzenie przepływomierzy kompatybilnych z wysokociśnieniowymi reactorami drugiej generacji: 2E-XP2, 2EXP2i, 2H-XP2 i 2H-XP3 Są to dodatkowe moduły montowane w początkowym odcinku wraz z czujnikami podłączonymi pod sterownik. Całość instalacji kończy się kalibracją fizycznych przepływomierzy na podstawie współczynnika “k-factor”. Co daje nam taki zestaw? Przepływomierze na bieżąco monitorują przepływ materiału i są w stanie monitorować każdy odchył od zadanej normy. Możemy np ustawić w reactorze alarm w przypadku przekroczenia różnic dozowanego materiału o 5%. Daje nam to pewność, że dozowany materiał jest mieszany w odpowiednich proporcjach co jest kluczem w naszej branży do tworzenia idealnej izolacji metodą natryskową.

Nowość w GRACO! Tryb RCM Graco

Jesteś zainteresowany najnowszymi rozwiązaniami GRACO? Zgłoś się do nas! Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Możesz odwiedzić również nasz SKLEP

+48 32 381 32 00 (wewnętrzny 3)