Podsumowanie szkolenia 9-10.03.2017 r

–> AKTUALNE SZKOLENIE <– KLIK!

Zapraszamy do lektury podsumowania szkolenia Akademii Kumibex, które odbyło się w dniach 9-10 marca 2017. Wszystkim uczestnikom (a było nas tym razem blisko 70 osób) serdecznie dziękujemy za przybycie. Materiały ze szkolenia

W dniach 9-10 marca odbyło się szkolenie Akademii Kumibex „Aplikacje natryskowych materiałów izolacyjnych – kompendium”. Seminarium tym razem odbyło się w Hotelu na Podzamczu**** w Tarnowskich Górach. Spotkanie przeznaczone było dla wszystkich osób zainteresowanych rozpoczęciem lub rozszerzeniem działalności gospodarczej o wykonywanie aplikacji pian lub powłok PU.

Szkolenie rozpoczęło się w czwartek o godz. 10.00 od przywitania uczestników przez wiceprezesa firmy Kumibex sp. z o.o. Pana Michała Kuzię. Następnie odbył się blok teoretyczny, w którym poruszono następującą tematykę:

1. Dlaczego izolacje natryskowe cieszą się tak dużą popularnością. Właściwości fizykochemiczne, trwałość. Zalety aplikacji „in-situ” (Pan Michał Kuzia, Kumibex).

2. Omówienie rodzajów materiałów izolacyjnych i ich zastosowanie (pianki, hybrydy, polimoczniki) (Pani Ewa Sołtys, Synthesia Internacional).

3. Przepisy budowlane normujące wykonywanie izolacji natryskowych (Pan Michał Kuzia).

4. Oprzyrządowanie niezbędne do realizacji opartych o natryskowe materiały izolacyjne (Pan Michał Kuzia).

5. Zakładanie, rozwój i utrzymanie działalności (Pan Michał Kuzia).

6. Bezpieczeństwo i higiena pracy podczas natrysku pianki (Pan Marek Płaszczymąka, Portal pu-online).

Pomiędzy prezentacjami był czas na kawę oraz lunch, które były dogodną okazją do zadawania pytań prelegentom, oraz wymianę doświadczeń. Podsumowaniem pierwszego dnia była uroczysta kolacja.

Drugi dzień szkolenia rozpoczął się o godzinie 9.00 od wprowadzenia w tematykę urządzeń dozujących typu Reactor drugiej generacji. Po niespełna godzinnym wprowadzeniu, wszyscy uczestnicy przeszli do przygotowanego wcześniej namiotu, gdzie otrzymali niezbędny sprzęt bhp. Najpierw doświadczony pracownik firmy Kumibex pokazywał prawidłową aplikację, a następnie każdy z uczestników mógł spróbować własnych sił. Podczas szkolenia aplikowano materiały hiszpańskiego producenta Synthesia Internacional: pianę otwartokomórkową, zamkniętokomórkową, oraz hybrydę poliuretanowo-polimocznikową. Wszystkie systemy były przetwarzane systemem dozującym Graco Reactor A-25 z głowicą natryskową Probler P2. Za dystrybucję powietrza była odpowiedzialna spalinowa sprężarka firmy Atmos.

Dwudniowe szkolenie zostało upamiętnione wspólnym zdjęciem, po którym odbył się lunch, kończący wydarzenie.

Pierwsze w tym roku szkolenie Akademii Kumibex cieszyło się ogromną popularnością na co może wskazywać ilość uczestników, która przekroczyła 60 osób. Wszystkich chętnych, którzy nie zdążyli się zapisać na minione wydarzenie, lub zabrakło dla nich miejsca, prosimy o kontakt z firmą Kumibex.

Dziękujemy Akademia Kumibex i Partnerzy