Świadczymy usługi izolacji poddasza w Śląskiem. Korzystamy z nowoczesnej metody natrysku pianką poliuretanową otwartokomórkową, którą stosuje się w budownictwie energooszczędnym. Ten rodzaj izolacji zapewnia obniżenie wysokości rachunków na prąd i zmniejszenie emisji CO2. Nawet w przypadku dużych pomieszczeń, prace trwają zazwyczaj kilka godzin. Pianka PUR nie degraduje się i nie zsuwa, dlatego zapewnia stałe parametry izolacji przez lata. Jest to produkt w pełni bezpieczny, mający atest PZH. Charakteryzuje go doskonała przyczepność do każdego rodzaju materiałów, a także doskonałe parametry izolacyjne. Świetnie dopasowuje się do kształtu izolowanych powierzchni i gwarantuje skuteczną izolację nawet w trudnodostępnych miejscach.
Izolacja strychu
Izolacja strychu pianą poliuretanową może być wykonana zarówno w nowych budynkach, jak i w obiektach już zamieszkałych. Jakie są zalety pianki PUR?
- najlepszy z dostępnych na rynku materiał izolacyjny o niskim współczynniku przewodzenia ciepła skuteczniejszy niż klasyczne materiały izolacyjne,
- pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania budynku poprzez eliminację strat ciepła przez poddasze,
- termo i hydroizolacja w jednym materiale zamkniętokomórkowym,
- termo i akustoizolacja w jednym materiale otwartokomórkowym,
- brak spoin i połączeń technologicznych,
- nie wymaga specjalnego mocowania, docinania, transportu wielkogabarytowego,
- samogasnąca, nierozprzestrzeniająca ognia (NRO), niekapiąca,
- pozwala zaoszczędzić do 50% kosztów ogrzewania i chłodzenia,
- współczynnik zbliżony do drewna (nie doprowadzi do gnicia elementów drewnianych), ewentualna wilgoć migrująca przez izolację do góry, nie pogarsza parametrów piany (w przeciwieństwie do wełny, która traci swoje właściwości),
- łatwość izolacji skomplikowanych miejsc w tym murłat,
Ocieplanie poddasza pianą w Śląskiem
Wykonujemy zlecenia na ocieplanie poddasza w Śląskiem. Jest to nowoczesna metoda izolacji, którą wykorzystuje się w budownictwie jednorodzinnym i przemysłowym. Dlaczego warto wybrać pianę otwartokomórkową do izolacji poddasza? Powodów jest kilka: porównywalna cena w odniesieniu do klasycznych materiałów izolacyjnych, mniejsze obciążenie więźby dachowej (1,8 kg/m2 przy 20 cm), doskonałe wypełnienie niewielkich i trudnodostępnych przestrzeni, izolacja akustyczna oraz łatwość ewentualnej obróbki mechanicznej. Pianka PUR zapewnia ciągłość izolacji, ponieważ nie ma w niej żadnych łączeń i nie powstają mostki termiczne, które występują w klasycznych formach izolacji (zdjęcie poniżej). Skutecznie dociera nawet w trudnodostępne miejsca i dokładnie pokrywa skosy, stropy i ścianki kolankowe. Standardowo natrysk jest prowadzony od murłaty do szczytu, łącznie z izolacją krokwi, w celu eliminacji mostków termicznych. Piana ma doskonałe parametry izolacyjne, dzięki czemu zapewnia w pomieszczeniu ciepło zimą i przyjemny chłód latem.
Ocieplanie strychu
W przypadku, gdy podczas ocieplania strychu okaże się, że przegroda nie pozwala na zastosowanie większej grubości izolacji charakterystycznej dla piany otwartokomórkowej, stosujemy pianę zamkniętokomórkową lub hybrydę, czyli pianę typu zamknięta komórka + otwarta komórka. Sytuacja ta dotyczy np. kamienic z początku XX w. Każde z przedstawionych rozwiązań gwarantuje skuteczną i trwałą izolację strychu. Stosowane przez nas produkty są dopuszczone do obrotu materiałami budowlanymi w UE i posiadają deklarację CE. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem, udzielamy najdłuższej gwarancji na rynku oraz wystawiamy zaświadczenie zgodne z EN-14315-2. Materiały, które stosujemy, są obojętne fizjologicznie, odporne na grzyby i pleśń, i co najważniejsze mają klasę palności: BS1D0 – samogasnące, nierozprzestrzeniające ognia (NRO), niewytrącające kapiących kropli podczas spalania. Warto zaznaczyć, że ocieplanie strychu, nawet o dużej powierzchni, zajmuje zaledwie kilka godzin.
Czynności przygotowawcze do ocieplania poddasza pianą PUR
Przed przystąpieniem do ocieplania poddasza pianą PUR, należy określić grubość izolacji oraz materiał, jaki ma być stosowany. Wpływ na to mają: rodzaj zewnętrznego poszycia dachowego (dachówka, blacha, papa, inne), rodzaj wewnętrznego poszycia dachowego (deskowanie, membrana, inne), sposób wentylacji (grawitacyjna, mechaniczna) oraz sposób ogrzewania (ze względów ekonomicznych). Mając do dyspozycji projekt ze wskazanym współczynnikiem przewodzenia ciepła lub analizę cieplno-wilgotnościową oraz wymienione wyżej informacje, jesteśmy w stanie dobrać minimalną oraz optymalną grubość izolacji. Na tym etapie należy określić sposób wykończenia przegrody od strony wewnętrznej (np. GK).
BEZPOŚREDNIE CZYNNOŚCI ZWIĄZANE Z PRZYGOTOWANIEM PODŁOŻA POD NATRYSK PIANKI PUR
- osuszenie budynku (wylewki, tynki),
- poprowadzenie odpowietrzenia instalacji kanalizacyjnych,
- ewentualny montaż instalacji elektrycznej,
- odcięcie przestrzeni do pianowania (np. przez osadzenie styropianu na murłatach, wymagane tylko, jeśli nie ma izolacji elewacji od zewnątrz),
- montaż uchwytów pod zabudowę,
- wstępny montaż płyt GK wokół okien połaciowych,
- w nielicznych przypadkach zwiększenie odstępu pomiędzy krokwią, a ścianą działową.