Wdmuchiwanie granulatu

Nowoczesna metoda izolacji

Wdmuchiwanie granulatu to obecnie najlepszy sposób na izolację trudno dostępnych miejsc takich jak np stropodachy! Aby poprawnie zaaplikować granulat PU wystarczy otwór o średnicy 20cm aby podłączyć agregat dozujący do pożądanego miejsca.

Aplikacja granulatu poliuretanowego odbywa się bez przykrych zapachów, tym samych po aplikacji wytworzona izolacja jest bezwonna. Naniesienie na drewno nie powoduje butwienia i gnicia. Trwałość izolacji określana jest na cały okres eksploatacji budynku, w którym zostanie zastosowana.

Unikatowa formuła pian poliuretanowych jest w znacznym stopniu oparta na odnawialnych surowcach naturalnych. Tworzy energooszczędną izolację cieplną, bez mostków termicznych, stanowiąc jednocześnie przyjazny środowisku produkt. Nie zawiera związków typu CFC i HCFC niszczących warstwę ozonową w atmosferze.

Jak powstaje granulat?

Granulat powstaje na bazie pianki poliuretanowej zamkniętokomórkowej. Jest systemem stosowanym do termoizolacji przegród budowlanych wewnętrznych. Zaletą jest szybkość aplikacji metodą “IN SITU” na miejscu budowy oraz współczynnik przenikania ciepła 0,0398 W/(m2K), a także możliwość wdmuchiwania w miejsca niedostępne dla innych rodzajów izolacji.

Zastosowanie

  • miejsca trudno dostępne
  • stropodachy
  • dylatacje

Granulat Purmano

Prowadzimy również sprzedaż granulatu gotowego do aplikacji. Jeśli chcesz możesz samodzielnie wykonać swoją izolację – my dostarczymy pakiet granulatu pod wskazany adres w opakowaniach zbiorczych – tzw BigBagi

 

Potrzebujesz materiał lub usługę? Zadzwoń do nas!